Бу жамоа тарихидаги янги рекорд ҳисобланади.
2026 йилги жаҳон чемпионати 1/16 финал босқичида АҚШ миллий жамоаси Босния ва Ҳерцеговинага қарши майдонга тушди.
Учрашувнинг 45-дақиқасида америкаликлар ҳужумчиси Фоларин Балогун ҳисобни очди. Шу тариқа, АҚШ миллий жамоаси 2026 йилги жаҳон чемпионатида кетма-кет тўртинчи ўйинда биринчи бўлимнинг ўзида гол уришга эришди. Бу жамоа тарихидаги янги рекорд ҳисобланади.
Эътиборлиси, иккинчи бўлим ўрталарида Балогун қўпол ҳаракати учун қизил карточка олиб, майдондан четлатилди. 80-дақиқада эса Малик Тиллман жарима зарбасини аниқ амалга ошириб, ҳисобни якуний 2:0 кўринишига келтирди.
Ушбу ғалаба орқали АҚШ миллий жамоаси 2026 йилги жаҳон чемпионатининг 1/8 финал босқичига йўл олди. Америкаликлар кейинги босқичда Белгия миллий жамоасига қарши баҳс олиб боради.

На стадии 1/16 финала чемпионата мира 2026 года сборная США вышла на поле против Боснии и Герцеговины.
На 45-й минуте встречи американский нападающий Фоларин Балогун открыл счёт. Таким образом, сборная США добилась того, что в четвёртой игре подряд на чемпионате мира 2026 года забила гол в первом тайме, установив тем самым новый рекорд в истории команды.
Примечательно, что в середине второго тайма Балогун был удален с поля за грубое нарушение, получив красную карточку. На 80-й минуте Малик Тиллман точно реализовал штрафной удар, установив окончательный счёт 2:0.
Эта победа позволила сборной США выйти в 1/8 финала чемпионата мира 2026 года. В следующем этапе американцы встретятся со сборной Бельгии.