«Ҳар лаҳзадан баҳраманд бўлмоқчиман» — Роналду ЖЧ-2026 унинг сўнгги мундиали эканлигини тасдиқлади
Португалия миллий жамоаси ҳужумчиси Криштиану Роналду 2026 йилги Жаҳон чемпионати унинг фаолиятидаги сўнгги мундиал бўлишини маълум қилди.
6 июл куни Португалия 1/8 финал баҳсида Испанияга қарши майдонга тушади.
– Аввало, футбол учун қилган барча ишларингиз учун раҳмат. Барчамиз сизнинг Месси билан рақобатингиздан завқ олдик. Сиз учун алоҳида аҳамиятга эга бўлган ўйин олдидан нималарни ҳис қиляпсиз? Бу ердаги мухлисларга нима демоқчисиз?
– Бу менинг сўнгги Жаҳон чемпионатим бўлади (кулади)... Қизиқ савол, менга ёқди. Охир-оқибат инсонлар қолади. Бизга мухлислик қиладиганлар, унутилмас лаҳзаларни ҳадя эта оладиганларимиз. Шунингдек, биз билан бирга меҳнат қиладиган одамларни ҳам кўряпман. Бу — ажойиб хотиралар.
Парвоз пайтида бир борт кузатувчиси аргентиналик эканини дарҳол сездим. Буни фақат менга қараши орқали тушундим. Унга: «Сенинг аргентиналик эканингни биламан. Менга қарадинг-у, дарров нигоҳингни олиб қочдинг. Сизлар мени ёқтирмайсизлар...» дедим. Аммо рафиқам — аргентиналик. Шунинг учун ҳаммаси жойида.
Ҳар бир лаҳзадан завқланиш керак. Ҳа, бу менинг сўнгги Жаҳон чемпионатим бўлади. Ундан тўлиқ баҳраманд бўлишни истайман

Нападающий сборной Португалии Криштиану Роналду заявил, что чемпионат мира 2026 года станет последним мундиалем в его карьере.
6 июля Португалия выйдет на поле против Испании в матче 1/8 финала.
– Прежде всего, спасибо за всё, что вы сделали для футбола. Мы все наслаждались вашим соперничеством с Месси. Что вы чувствуете перед игрой, которая имеет для вас особое значение? Что бы вы хотели сказать болельщикам здесь?
– Это будет мой последний чемпионат мира (улыбается)... Интересный вопрос, мне понравился. В конечном итоге остаются люди. Те, кто поддерживает нас, те, кто может подарить незабываемые моменты. Я также вижу людей, которые работают вместе с нами. Это — замечательные воспоминания.
Во время полета я сразу заметил, что один из наблюдателей на борту — аргентинец. Я понял это только по его взгляду. Я сказал ему: "Я знаю, что ты аргентинец. Ты посмотрел на меня и сразу отвел глаза. Вам я не нравлюсь...". Но моя жена — аргентинка. Так что всё в порядке.
Нужно наслаждаться каждым моментом. Да, это будет мой последний чемпионат мира. Хочу полностью насладиться им, — приводит слова 41-летнего форварда Record.
«Хочу наслаждаться каждым моментом» — Роналду подтвердил, что ЧМ-2026 станет его последним мундиалем