Роналду: «Миллий жамоадаги фаолиятимни қачон якунлашни ўзим ҳал қиламан»
Португалия миллий жамоаси ҳужумчиси Криштиану Роналду ЖЧ-2026 1/8 финалида Испанияга қарши учрашув олдидан миллий жамоадаги фаолиятини қачон якунлаши ҳақидаги саволга жавоб берди.
«18 ёшимда миллий жамоага келганимдан бери ҳеч нарса ўзгармади ва бундан кейин ҳам ўзгармайди. Мен доимо шу ерда бўламан — қалбан ҳам, таним билан ҳам. Ўйнайманми ёки йўқми, барибир жамоада муҳим ўрним бўлади.
Бир неча йил аввал айтганимдек, фаолиятимни ўзим истаган пайтда якунлайман. Бошқалар хоҳлаган вақтда эмас. Шу саволни қайта-қайта беришнинг маъноси йўқ. Мен бунга ортиқча эътибор қаратишни истамайман. Энг муҳими — эртага яхши ўйнаш ва кейинги босқичга чиқиш», — деди Роналду.
Эслатиб ўтамиз, Португалия ЖЧ-2026 1/8 финалида Испанияга қарши майдонга тушади.
Маълумот учун, ушбу учрашув 6 июл куни бўлиб ўтади. Ғолиб жамоа жаҳон чемпионатининг чоракфинал босқичига йўл олади.

Форвард сборной Португалии Криштиану Роналду ответил на вопрос о завершении карьеры в национальной команде перед матчем 1/8 финала ЧМ-2026 против Испании.
«С тех пор как я пришел в сборную в 18 лет, ничего не изменилось и не изменится. Я всегда буду здесь — и сердцем, и телом. Независимо от того, играю я или нет, моя роль в команде будет важной.
Как я говорил несколько лет назад, карьеру завершу, когда захочу сам. Не в тот момент, когда этого захотят другие. Нет смысла снова и снова задавать этот вопрос. Я не хочу уделять этому слишком много внимания. Главное — хорошо сыграть завтра и выйти в следующий этап», — сказал Роналду.
Напомним, что Португалия сыграет против Испании в 1/8 финала ЧМ-2026.
Для информации: этот матч состоится 6 июля. Победившая команда отправится в четвертьфинал чемпионата мира.