Англия миллий жамоаси ҳимоячиси Жед Спенс ЖЧ-2026 1/8 финалида Мексикага қарши учрашувни ўтказиб юборади.
Sky Sports журналисти Роб Дорсеттнинг хабарига кўра, «Тоттенҳэм» футболчиси соғлиғи билан боғлиқ муаммолар туфайли баҳсда иштирок эта олмайди.
Манбага кўра, Спенснинг ўрнини чап қанот ҳимоясида «Арсенал» яримҳимоячиси Деклан Райс ёки «Байер» ҳимоячиси Жаррелл Куанса эгаллаши мумкин.
Эслатиб ўтамиз, Жед Спенс ЖЧ-2026да Англия миллий жамоасининг барча тўртта учрашувида майдонга тушган, бироқ самарали ҳаракат қайд эта олмаган.
Маълумот учун, Мексика — Англия учрашуви 6 июл куни Мехикодаги машҳур «Ацтека» стадионида бўлиб ўтади. Баҳс ғолиби чоракфинал йўлланмасини қўлга киритади.

Джед Спенс не сможет выйти на поле в 1/8 финала ЧМ-2026 из-за проблем со здоровьем.
Как сообщает журналист Sky Sports Роб Дорсетт, футболист «Тоттенхэма» не сможет участвовать в игре из-за проблем со здоровьем.
По данным источника, место Спенса на левом фланге защиты может занять полузащитник «Арсенала» Деклан Райс или защитник «Байера» Джаррелл Куанса.
Напомним, Джед Спенс принял участие во всех четырех матчах сборной Англии на ЧМ-2026, но результативными действиями не отметился.
Для справки, матч Мексика — Англия состоится 6 июля на знаменитом стадионе «Ацтека» в Мехико. Победитель встречи получит путевку в четвертьфинал.