2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финал босқичидан ўрин олган Мексика ва Англия миллий жамоалари ўртасидаги учрашувнинг бошланиш вақти ўзгартирилди. Бу ҳақда Mirror нашри хабар берди.
Шу тариқа, Англия миллий жамоаси денгиз сатҳидан тахминан 2200 метр баландликда жойлашган «Ацтека» стадионида кундузги иссиқ ҳаво ва тўла трибуналар шароитида майдонга тушади.
Мексика миллий жамоаси А гуруҳида 1-ўринни эгаллаган бўлса, Англия L гуруҳида пешқадам бўлган. Ушбу баҳс ғолиби эса чоракфиналга йўл олади.
Қайд этиш лозим, учрашув 6 июл куни бўлиб ўтади. Аввалроқ Франция — Ироқ баҳсида кучли ёмғир кузатилгани сабаб иккинчи бўлимга орадан 2 соат ўтиб старт берилганди.

ЧМ-2026. Время начала матча Мексика — Англия перенесено на 6 часов раньше
Время начала встречи между сборными Мексики и Англии в 1/8 финала чемпионата мира 2026 года изменено. Об этом сообщил журнал Mirror.
Таким образом, сборная Англии выйдет на поле стадиона «Ацтека», расположенного на высоте примерно 2200 метров над уровнем моря, в условиях дневной жары и полных трибун.
Сборная Мексики заняла 1-е место в группе A, а Англия возглавила группу L. Победитель этой встречи выйдет в четвертьфинал.
Стоит отметить, что матч состоится 6 июля. Ранее матч Франция — Ирак был начат через 2 часа после перерыва из-за сильного дождя, который наблюдался в первой половине игры. Подробнее по ссылке.