Оливер Гласнер «Ноттингҳэм Форест» билан уч йиллик шартнома имзолади. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар берди.
51 ёшли австриялик мутахассис истеъфоси расман эълон қилинган Витор Перейранинг ўрнини эгаллайди. Аввалроқ янги бош мураббий клубга ўз мураббийлар штабидаги асосий ходимларни олиб келиши ва трансферлар бўйича қарорлар қабул қилишда фаол иштирок этиши ҳақида хабарлар тарқалганди.
Гласнер 2025/2026 йилги мавсум якунланганидан сўнг «Кристал Пэлас»ни тарк этди. У клуб билан Англия кубоги, Англия суперкубоги ҳамда Конференциялар Лигасида ғолиб чиққан.

Гласнер подписал трёхлетний контракт с «Ноттингем Форест» (Романо)
Оливер Гласнер подписал трёхлетний контракт с «Ноттингем Форест». Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
51-летний австрийский специалист займёт место Витора Перейры, об уходе которого было официально объявлено. Ранее сообщалось, что новый главный тренер приведёт в клуб ключевых сотрудников своего тренерского штаба и будет активно участвовать в принятии решений по трансферам.
Гласнер покинул «Кристал Пэлас» после завершения сезона 2025/2026. С клубом он выиграл Кубок Англии, Суперкубок Англии и Лигу конференций.