«Севиля» Санчес билан ўзаро ҳамкорликни якунлади
Испаниянинг «Севиля» клуби футболчи Алексис Санчес билан ўзаро ҳамкорликни якунлади. Чилилик ҳужумчининг шартнома муддати тугаган ва у узайтирилмайди.
Шунга қарамай, Санчес жамоанинг Испания олий дивизионидаги ўрнини сақлаб қолишида муҳим ҳисса қўшди. Ҳужумчи ҳамон фаолиятини давом эттириш ниятида, аммо унинг кейинги манзили ҳозирча номаълум.
Қайд этилишича, А Серияга қайтган Италиянинг «Монца» клуби унга қизиқиш билдирмоқда. Бироқ бу ҳозирча фақат миш-миш даражасида.
Шунингдек, «Барселона» ва «Арсенал» собиқ футболчиси Европада ўзига янги клуб топа олмаса, фаолиятини Чили чемпионатида давом эттириш учун ватанига қайтиши ҳам эҳтимолдан холи эмас.

«Севилья» завершила сотрудничество с Санчесом
Испанский клуб «Севилья» завершил сотрудничество с футболистом Алексисом Санчесом. Контракт чилийского нападающего истек и не будет продлён.
Тем не менее, Санчес внёс важный вклад в сохранение места команды в высшем дивизионе Испании. Нападающий всё ещё намерен продолжать свою карьеру, но его следующее место назначения пока остаётся неизвестным.
Сообщается, что итальянский клуб «Монца», вернувшийся в Серию А, проявляет к нему интерес. Однако это пока лишь на уровне слухов.
Также не исключено, что бывший игрок «Барселоны» и «Арсенала», если не найдёт новый клуб в Европе, может вернуться на родину, чтобы продолжить карьеру в чемпионате Чили.