Англия миллий жамоасининг собиқ футболчиси Гари Линекер «уч шерлар» марказий ҳужумчисига нималар етишмаётгани ҳақида фикр билдирди.
Мутахассиснинг фикрига кўра, 32 ёшли Кейн — инглиз футболи тарихидаги энг яхши футболчи. Аммо, Линекернинг фикрича, у яна ҳам ўсиши мумкин.
«Унинг тўпни қабул қилиши ва сўнгра уни назорат қилиши, унинг узатмалари аниқлиги ва ўйинини кўра олиши - бу ҳайратланарли. Ҳаррида ҳаммаси бор. Унга етишмаётган нарса, эҳтимол, озгина тезликдир», - дейди Линекер Mundo Deportivo нашрига.
Маълумот учун, Кейн жаҳон чемпионати-2026 доирасидаги 4 баҳсда 5 та тўп киритди. Яқинда «Бавария» футболчиси мундиалларда миллий жамоа сафидаги голлар бўйича Линекернинг рекордини янгилади.

Бывший футболист сборной Англии Гари Линекер рассказал, чего не хватает центральному нападающему «трёх львов» Гарри Кейну.
Эксперт считает, что 32-летний Кейн – лучший футболист в истории английского футбола. Однако, как считает Линекер, ему есть, куда расти.
«То, как он принимает мяч, а затем контролирует его, точность его передач и его видение игры – это невероятно. У Гарри есть всё. Единственное, чего ему не хватает, – это, вероятно, немного большей скорости», - цитирует Линекера Mundo Deportivo.
Кейн отметился пятью забитыми мячами в четырёх встречах англичан на чемпионате мира – 2026. Недавно игрок «Баварии» побил рекорд Линекера по голам за сборную на мундиалях.