Жаҳон чемпионатининг 1/8 финал босқичида Марокаш миллий жамоаси Канада устидан 3:0 ҳисобида ғалаба қозониб, чоракфинал йўлланмасини қўлга киритди.
Беллашувнинг биринчи бўлими голсиз якунланди. Иккинчи тайм бошида, 50-дақиқада Аззедин Унаҳи ҳисобни очди. Марокаш яримҳимоячиси 82-дақиқада ўзининг иккинчи голини уриб, дубл қайд этди. Қўшиб берилган 90+8-дақиқада захирадан майдонга тушган Суфён Раҳими учинчи голни уриб, баҳсга якуний нуқтани қўйди.
Учрашувнинг 22-дақиқасида Марокаш яримҳимоячиси Исмоил Сайбари жароҳат сабаб майдонни тарк этди ва унинг ўрнига Суфён Раҳими майдонга туширилди.
Марокаш чоракфиналда Парагвай – Франция жуфтлиги ғолибига қарши майдонга тушади.
ЖЧ-2026. 1/8 финал
Канада – Марокаш 0:3
Голлар: Унаҳи 50, 82, Раҳими 90+8.
Канада: Крепо, Жонстон, Бомбито, Лареа (Шаффелбург, 79), Де Фужерол, Эуштакио, Сигур (Осорио, 88), Али Аҳмад (Промис Девид, 79), Бюкенен (Жейден Нелсон, 88), Олувасейи (Кайл Ларин, 63), Жонатан Девид.
Марокаш: Буну, Ҳакими, Исса Диоп (Садане, 87), Мазрауи, Халхал, Эл Айнауи, Буадди (Амрабат, 63), Унаҳи (Эл-Мурабет, 87), Сайбари (Раҳими, 22), Эл Ханнус (Талби, 63), Браим Диас.

В 1/8 финала чемпионата мира сборная Марокко одержала победу над Канадой со счётом 3:0 и завоевала путёвку в четвертьфинал.
Первая половина встречи завершилась без голов. В начале второго тайма, на 50-й минуте, Аззедин Унахи открыл счёт. Полузащитник Марокко на 82-й минуте забил свой второй гол, оформив дубль. На 90+8-й минуте добавленного времени вышедший на замену Суфьян Рахими забил третий гол, поставив точку в матче.
На 22-й минуте матча полузащитник Марокко Исмаил Саибари покинул поле из-за травмы, и вместо него на поле вышел Суфьян Рахими.
Марокко встретится в четвертьфинале с победителем пары Парагвай – Франция.
Канада – Марокко 0:3
Голы: Унахи 50, 82, Рахими 90+8.
Канада: Крепо, Джонстон, Бомбито, Лария (Шаффелбург, 79), Де Фужероль, Эуштакио, Сигур (Осорио, 88), Али Ахмад (Промис Дэвид, 79), Бьюкенен (Джейден Нельсон, 88), Олувасейи (Кайл Ларин, 63), Джонатан Дэвид.
Марокко: Буну, Хакими, Исса Диоп (Садане, 87), Мазрауи, Халхал, Эль Айнуи, Буадди (Амрабат, 63), Унахи (Эль-Мурабет, 87), Саибари (Рахими, 22), Эль Ханнус (Тальби, 63), Браим Диас.