Нико Уилямс Португалияга қарши баҳс олдидан машғулотларга қайтди
Испания миллий жамоаси Жаҳон чемпионати 1/8 финалида Португалияга қарши ўтказиладиган баҳс олдидан сўнгги машғулотини ўтказди. Ундаги асосий янгиликлардан бири қанот ҳужумчиси Нико Уилямснинг умумий гуруҳ машғулотларига қайтгани бўлди.
«Атлетик» футболчиси жамоадошлари билан тўлиқ машғулот олиб борди. Шу тариқа бош мураббий Луис де ла Фуенте турнир бошланганидан буён илк бор ўз ихтиёридаги барча футболчиларга таяниши мумкин.
Бироқ Мundo Deportivо нашри хабарига кўра, Уилямс ҳали асосий таркибда майдонга тушишга тўлиқ тайёр эмас. Кутилишича, у Португалияга қарши баҳсни захира ўриндиғидан бошлайди.
Шунингдек, аввалроқ соғлиғида муаммолар кузатилган Виктор Мунёс ҳамда Ереми Пино ҳам тўлиқ тикланиб, машғулотларга қайтган.
Эслатиб ўтамиз, Португалия ва Испания ўртасидаги Жаҳон чемпионати 1/8 финал баҳси 6 июл куни бўлиб ўтади.

Нико Уильямс вернулся к тренировкам перед матчем с Португалией
Национальная сборная Испании провела последнюю тренировку перед матчем 1/8 финала чемпионата мира против Португалии. Одной из главных новостей стало возвращение на общие тренировки флангового нападающего Нико Уильямса.
Игрок «Атлетика» полностью тренировался со своими одноклубниками. Таким образом, главный тренер Луис де ла Фуэнте впервые с начала турнира может рассчитывать на всех доступных футболистов.
Однако, по сообщению издания Mundo Deportivo, Уильямс еще не полностью готов выйти в основном составе. Ожидается, что он начнет матч против Португалии на скамейке запасных.
Также ранее сообщалось, что полностью восстановились и вернулись к тренировкам Виктор Муньос и Йереми Пино, у которых ранее были проблемы со здоровьем.