Марокаш миллий жамоаси футболчиси Исмоил Сайбари 2026 йилги жаҳон чемпионати чоракфинал босқичи доирасидаги Францияга қарши ўйинни ўтказиб юборади.
«Марокаш миллий жамоасининг барча футболчилари Францияга қарши ўйинга тайёр, Сайбаридан ташқари. Унинг майдонга қайтиши учун вақт керак.
Лекин умид қиламанки, Сайбари турнир охиригача сафдан чиқмаган», — деди Марокаш миллий жамоаси бош мураббийи Муҳаммад Уаҳби ESPN нашрига берган интервюсида.
Маълумот ўрнида, Исмоил 1/8 финал босқичи доирасидаги Канадага қарши ўйиннинг (3:0) 22-дақиқасида алмаштирилганди. Душанба куни 24 ёшли футболчи МРТ текширувидан ўтди ва унда сон орқа қисми пайларида енгил жароҳат аниқланди.
Ҳозирга қадар Сайбари 2026 йилги жаҳон чемпионатида 3 та гол уриб, Марокаш миллий жамоасининг энг яхши тўпурари бўлиб турибди.

Главный тренер Марокко заявил, что Исмаилу потребуется время на восстановление.
Футболист национальной сборной Марокко Исмаил Саибари пропустит матч против Франции в рамках четвертьфинала чемпионата мира 2026 года.
«Все игроки национальной сборной Марокко готовы к матчу против Франции, за исключением Саибари. Ему нужно время для возвращения на поле.
Но надеюсь, что Саибари не выпадет из строя до конца турнира», — заявил главный тренер сборной Марокко Мухаммад Уахби в интервью ESPN.
Напомним, что Исмаил был заменен на 22-й минуте матча 1/8 финала против Канады (3:0). В понедельник 24-летний футболист прошел обследование МРТ, которое выявило легкую травму задней части бедра.
На данный момент Саибари является лучшим бомбардиром национальной сборной Марокко на чемпионате мира 2026 года с 3 забитыми мячами.