«Реал» яримҳимоячиси Эдуардо Камавинга АПЛга йўл олиши мумкин. Бу ҳақда Mundo Deportivo нашри хабар берди.
Маълум қилинишича, 23 ёшли франциялик футболчига «Ливерпул» ва «Манчестер Сити» қизиқиш билдирмоқда. «Реал»нинг янги бош мураббийи Жозе Моуринио эса Камавингани қўйиб юборишга тайёр. Чунки у португалиялик мутахассиснинг янги лойиҳасида асосий футболчилардан бири ҳисобланмайди.
Шу билан бирга, яримҳимоячининг ўзи АПЛ клублари қизиқишига қарамай, «Реал»ни тарк этишни истамаётгани айтилмоқда.
Маълумот ўрнида, ўтган мавсум Эдуардо барча мусобақаларда 43 та учрашувда иштирок этиб, 2 гол урди ва 1 ассист амалга оширди. Аввалроқ «Реал» Камавинга учун нарх белгилагани маълум қилинганди.

«Ливерпуль» и «Манчестер Сити» поборются за Камавингу
Полузащитник «Реала» Эдуардо Камавинга может отправиться в АПЛ. Об этом сообщает издание Mundo Deportivo.
Сообщается, что 23-летним французским футболистом интересуются «Ливерпуль» и «Манчестер Сити». Новый главный тренер «Реала» Жозе Моуринью готов отпустить Камавингу, так как он не рассматривается в качестве одного из ключевых игроков в новом проекте португальского специалиста.
Тем не менее, сам полузащитник, несмотря на интерес клубов АПЛ, якобы не хочет покидать «Реал».
Напомним, в прошлом сезоне Эдуардо принял участие в 43 матчах во всех соревнованиях, забил 2 гола и сделал 1 ассист. Ранее сообщалось, что «Реал» установил цену на Камавингу узнать подробнее.