Энди «зебралар» «Астон Вилла» билан эҳтимолий трансфер шартларини келишиб олиши керак.
«Астон Вилла» дарвозабони Эмилиано Мартинес «Ювентус»га ўтишга розилик билдирди. Бу ҳақда Sky Sports хабар берди.
Турин клуби вакиллари аргентиналик посбоннинг агентлари билан учрашув ўтказиб, шахсий шартлар бўйича келишувга эришди. Футболчининг ўзи ҳам Италия клубига ўтиш истагини билдирган.
Энди «Ювентус» «Астон Вилла» билан эҳтимолий трансфер шартларини келишиб олиши керак. Шу билан бирга, «зебралар» ҳали ҳам «Тоттенҳэм» дарвозабони Гилермо Викарио вариантидан воз кечмагани таъкидланмоқда.
Маълумот ўрнида, Эмилиано ўтган мавсум АПЛда 32 та учрашувда майдонга тушиб, ўз дарвозасидан 39 та гол ўтказиб юборган. Аввалроқ «Ювентус» «Рома» дарвозабонига қизиқиш билдираётгани маълум қилинганди.

«Ювентус» достиг соглашения с Эмилиано Мартинесом
Вратарь «Астон Виллы» Эмилиано Мартинес выразил согласие на переход в «Ювентус». Об этом сообщает Sky Sports.
Представители туринского клуба провели встречу с агентами аргентинского стража ворот и достигли соглашения по личным условиям. Сам футболист также выразил желание перейти в итальянский клуб.
Теперь «Ювентус» должен согласовать условия возможного трансфера с «Астон Виллой». При этом подчеркивается, что «зебры» пока не отказались от варианта с вратарем «Тоттенхэма» Гильермо Викарио.
Для справки, Эмилиано в прошлом сезоне провел 32 матча в АПЛ, пропустив 39 голов. Ранее сообщалось, что «Ювентус» проявляет интерес к вратарю «Ромы» подробнее здесь.