Бразилия миллий жамоаси Жаҳон чемпионатидан чиқиб кетганидан сўнг ватанга фақат бир футболчи — «Фламенго» ҳимоячиси Данило Луис да Силва қайтди. Бу ҳақда Folha de S.Paulo нашри хабар берди.
Манбага кўра, 1/8 финалда Норвегияга 1:2 ҳисобида мағлуб бўлганидан кейин нинг барча 26 футболчисига дарҳол жавоб берилган. Бироқ ўйинчиларнинг аксарияти тўғридан тўғри Бразилияга эмас, бошқа давлатларга йўл олган. Улар бошқа мамлакатларда таътил ўтказишади ёки кейинроқ клубларига қўшилиб, янги мавсум учун тайёргарликни бошлашади.
Бош мураббий Карло Анчелотти ҳам мағлубиятдан кейинги куни Канадага жўнаб кетган. У ерда унинг оиласига тегишли уй бор.
Эслатиб ўтамиз, Бразилия ушбу мундиалда XXI асрдаги Жаҳон чемпионатларидаги энг ёмон натижасини қайд этди.

После вылета Бразилии из ЧМ на самолёте национальной команды домой вернулся только один футболист
После вылета сборной Бразилии с чемпионата мира на родину вернулся только один футболист — защитник «Фламенго» Данило Луис да Силва. Об этом сообщил Folha de S.Paulo.
По данным источника, после поражения в 1/8 финала от Норвегии со счётом 1:2, все 26 футболистов команды сразу же получили возможность покинуть расположение сборной. Однако большинство из них отправились не прямо в Бразилию, а в другие страны. Там они проведут отпуск или позже присоединятся к клубам, чтобы начать подготовку к новому сезону.
Главный тренер Карло Анчелотти также отправился в Канаду на следующий день после поражения. Там у него есть дом, принадлежащий его семье.