Норвегия миллий жамоаси бош мураббийи Столе Солбаккен Жаҳон чемпионати-2026 1/8 финалидан ўрин олган Бразилияга (2:1) қарши баҳсдан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Менимча, бугун Норвегиянинг ҳар бир фуқароси бу оқшомдан завқ олади. Бу ҳақиқий триллер бўлди. Ўйин ҳар икки жамоа фойдасига ҳам якунланиши мумкин эди. Аммо биз тактик жиҳатдан жуда пухта ўйин намойиш этдик.
Тўпни йўқотган айрим вазиятларимиз бизга қимматга тушиши мумкин эди. Бироқ умумий ҳисобда барчаси бизнинг фойдамизга ҳал бўлди ва бу билан жуда ҳам фахрланишимиз керак», — дея Солбаккеннинг сўзлаоини келтиради FIFA расмий сайти.

Сульбакен: «Это был настоящий триллер. Каждый гражданин Норвегии должен получить удовольствие от этого вечера»
6 июля, 07:05
Тренер викингов поделился своими мыслями после победы над Бразилией.
Главный тренер сборной Норвегии Столе Сульбакен поделился своими мыслями после матча против Бразилии (2:1) в 1/8 финала Чемпионата мира-2026.
«Я думаю, что сегодня каждый гражданин Норвегии получит удовольствие от этого вечера. Это был настоящий триллер. Игра могла завершиться в пользу любой команды. Но мы продемонстрировали очень умелую тактическую игру.
Некоторые наши потери мяча могли нам дорого обойтись. Однако в общем итоге все решилось в нашу пользу, и мы должны этим гордиться», — приводит слова Сульбакена официальный сайт FIFA.