«Брайтон» клуби ва Япония миллий жамоаси яримҳимоячиси Каору Митома Токиода йўл-транспорт ҳодисаси иштирокчисига айланди, деб хабар бермоқда Livedoor News.
Ҳодиса 8 июл куни эрталаб пойтахтнинг Итабаси туманида содир бўлган. Митома бошқарувидаги автомобил чорраҳада велосипед билан тўқнашган. Дастлабки маълумотларга кўра, футболчи транспорт воситалари учун қизил чироққа амал қилмаган.
ЙТҲ оқибатида велосипедда ҳаракатланган аёл енгил жароҳат олган. Ҳозирда полиция воқеа жойида тергов ҳаракатларини олиб бормоқда, ҳодиса тафсилотлари ва гувоҳларнинг кўрсатмалари ўрганилмоқда.

Полузащитник клуба «Брайтон» и национальной сборной Японии Каору Митома стал участником дорожно-транспортного происшествия в Токио, сообщает Livedoor News.
Инцидент произошел утром 8 июля в районе Итабаси в столице. Автомобиль под управлением Митомы столкнулся с велосипедом на перекрестке. Согласно первоначальным данным, футболист проигнорировал красный сигнал светофора для транспортных средств.
В результате ДТП женщина, двигавшаяся на велосипеде, получила легкие травмы. В настоящее время полиция проводит следственные действия на месте происшествия, изучаются детали инцидента и показания свидетелей.