Неймарнинг келажаги бўйича учта эҳтимолий сценарий маълум қилинди
Бразилия миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси Неймар фаолиятини қандай давом эттириши борасида учта эҳтимолий сценарий маълум бўлди. Бу ҳақда UOL нашри хабар берди.
Манбага кўра, ЖЧ-2026 бошланишидан аввалроқ Неймарнинг яқинлари футболчи футболдан руҳий жиҳатдан чарчаганини пайқаган. Қайд этилишича, у 15 йил давомида Бразилия миллий жамоасида ўйнаганига қарамай, ОАВ томонидан етарлича эътироф этилмаётганидан дўстларига шикоят қилган.
Нашрнинг ёзишича, Бразилиянинг Норвегияга 1:2 ҳисобида мағлуб бўлиб, Жаҳон чемпионати 1/8 финалида мусобақани тарк этганидан ва Неймар миллий жамоадаги фаолиятини якунлаганини эълон қилганидан сўнг, унинг келажаги бўйича учта асосий вариант мавжуд.
Биринчи вариант — «Сантос»га қайтиб, амалдаги шартномасини охиригача бажариш. Иккинчиси — босим камроқ бўлган бошқа клубга ўтиш. Учинчи эҳтимол эса профессионал футболчилик фаолиятини якунлаш ҳисобланади.
Қайд этилишича, Неймарнинг отаси футболчининг фаолиятини якунлаш вариантига очиқчасига қарши чиққан.

Стали известны три возможных сценария продолжения карьеры бывшего нападающего сборной Бразилии Неймара. Об этом сообщает издание UOL.
По информации источника, близкие к Неймару заметили, что футболист испытывает психологическое истощение от футбола за время до начала ЧМ-2026. Отмечается, что, несмотря на 15-летнюю карьеру в сборной Бразилии, он жаловался друзьям на недостаточное признание со стороны СМИ.
Как пишет издание, после поражения Бразилии от Норвегии со счётом 1:2 и вылета из чемпионата мира на стадии 1/8 финала, а также после объявления о завершении карьеры в сборной, у Неймара есть три основных варианта на будущее.
Первый вариант — вернуться в «Сантос» и доиграть по текущему контракту. Второй — перейти в другой клуб, где будет меньше давления. Третий вариант — завершить профессиональную футбольную карьеру.