«Челси» Португалиянинг «Спортинг» клубидан Жеовани Кенда трансферини расман эълон қилди. Бу ҳақда Лондон клуби расмий сайти хабар берди.
19 ёшли вингер билан 2034 йилгача мўлжалланган узоқ муддатли шартнома имзоланди.
«Бу ерда бўлиш ажойиб. «Челси» — буюк клуб ва «Стемфорд Бриж»да ўйнашдан жуда хурсандман. Клуб менга ўхшаган ёш футболчиларга ишонч билдирмоқда. Мен бу жамоанинг бир қисми бўлганимдан фахрланаман», — деди Кенда «Челси» матбуот хизматига.
Эслатиб ўтамиз, «Челси» ва «Спортинг» Жеовани Кенда трансфери бўйича ёзги трансфер ойнаси очилишидан бир неча ой аввал келишувга эришганди. ОАВ маълумотларига кўра, трансфер суммаси 50 миллион еврони ташкил этган.

«Челси» официально представил Жеовани Кенду
«Челси» официально объявил о трансфере Жеовани Кенды из португальского клуба «Спортинг». Об этом сообщил официальный сайт лондонского клуба.
С 19-летним вингером подписан долгосрочный контракт, рассчитанный до 2034 года.
«Быть здесь замечательно. «Челси» — великий клуб, и я очень рад играть на «Стэмфорд Бридж». Клуб доверяет молодым футболистам, таким как я. Я горжусь быть частью этой команды», — сказал Кенда пресс-службе «Челси».
Напомним, «Челси» и «Спортинг» достигли соглашения о трансфере Жеовани Кенды за несколько месяцев до открытия летнего трансферного окна. По данным СМИ, сумма трансфера составила 50 миллионов евро.