Жамоани эндиликда Рафаел Маркес бошқариши кутилмоқда.
Манбага кўра, Хавер Агирренинг ўрнини унинг ёрдамчиси Рафаел Маркес эгаллайди. Қайд этилишича, бу қарор Жаҳон чемпионати бошланишидан аввал қабул қилинган бўлиб, Маркес ушбу турнир давомида Агирре ёнида тажриба тўплаши режалаштирилган эди.
ЖЧ-2026да Мексика миллий жамоаси 1/8 финалга қадар етиб борди ва ушбу босқичда Англияга 2:3 ҳисобида мағлуб бўлди.
«Унга энг эзгу тилакларимни билдираман. Менимча, у бу вазифани уддалай олади. Ҳатто мендан ҳам яхшироқ ишлайди», — деди Агирре ўз истеъфоси ҳақида фикр билдирар экан.
Эслатиб ўтамиз, Рафаел Маркес футболчилик фаолияти давомида «Барселона» сафида тўп тепган ва Мексика миллий жамоаси билан бешта Жаҳон чемпионатида иштирок этган.

Ожидается, что команду возглавит Рафаэль Маркес.
Согласно источнику, место Хавьера Агирре займет его помощник Рафаэль Маркес. Отмечается, что это решение было принято еще до начала Чемпионата мира, и планировалось, что Маркес наберется опыта, находясь рядом с Агирре в ходе турнира.
На ЧМ-2026 сборная Мексики дошла до 1/8 финала, где проиграла Англии со счетом 2:3.
«Я желаю ему всего наилучшего. Думаю, он справится с этой задачей. Возможно, даже лучше меня», — сказал Агирре, комментируя свой уход.
Напомним, что Рафаэль Маркес в своей футбольной карьере играл за «Барселону» и участвовал в пяти чемпионатах мира в составе сборной Мексики.