Самарқанднинг «Динамо» клуби ҳимоячиси Жаҳонгир Ўрозов фаолиятини Германия Бундеслигада давом эттириши кутилмоқда.
Футболчининг агенти маълум қилишича, «Боруссия М» клуби вакиллари аллақачон футболчининг трансфери бўйича Тошкентга етиб келган ва ҳозирда музокаралар давом этмоқда.
Ўз навбатида «Динамо» ҳам 22 ёшли Ўрозовни Европага йўл олишига қаршилик қилмайди. Футболчига яқин манбаларнинг хабар беришича, клуб «Боруссия М»дан футболчининг трансфери учун 1 миллион евро сўрамоқда.
Тез кунларда немис клуби ва «Динамо» раҳбарияти ўртасида учрашув бўлиб ўтади ва унда келишув тафсилотлари муҳокама қилинади.
Эслатиб ўтамиз, Ўрозовга «Рубин» клуби ҳам қизиқиш билдирган. Бироқ футболчи Россия клубига ўтишни истамаган ва таклифга рад жавобини берган.
Маълумот учун, Жаҳонгир Ўрозов «Бунёдкор» клуби тарбияланувчиси ҳисобланади. 2024 йилдан бери «Динамо» клубида тўп тепиб келади.
Аввалроқ, «Динамо» молиявий муаммоларга учраётгани, клуб бу трансфер орқали вазиятдан чиқиш ҳақида ўйлаётгани хабар қилинганди.

Стало известно, сколько «Динамо» хочет заработать с трансфера Жахонгира Урозова
Защитник клуба «Динамо» из Самарканда, Жахонгир Урозов, ожидается, что продолжит свою карьеру в немецкой Бундеслиге.
По словам агента футболиста, представители клуба «Боруссия М» уже прибыли в Ташкент для обсуждения трансфера футболиста и в настоящее время ведутся переговоры.
В свою очередь, «Динамо» не против того, чтобы 22-летний Урозов отправился в Европу. По сведениям близких к футболисту источников, клуб запрашивает 1 миллион евро у «Боруссии М» за его трансфер.
В ближайшие дни состоится встреча между руководством немецкого клуба и «Динамо», на которой будут обсуждаться детали соглашения.
Напомним, что интерес к Урозову также проявлял клуб «Рубин». Однако футболист не захотел переходить в российский клуб и отклонил предложение.
Для справки: Жахонгир Урозов является воспитанником клуба «Бунёдкор». С 2024 года он выступает за клуб «Динамо».
Ранее сообщалось, что «Динамо» сталкивается с финансовыми трудностями и рассчитывает с помощью этого трансфера улучшить ситуацию.