Анчелотти Бразилия миллий жамоасида қолади – Романо
Бразилия футбол конфедерацияси 2026 йилги жаҳон чемпионатидаги муваффақиятсиз иштирокка қарамай, Карло Анчелоттига ишонч билдиришда давом этади. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо маълум қилди.
Манбага кўра, мамлакат футболи раҳбарлари италиялик мутахассисни бош мураббий лавозимида сақлаб қолишга қарор қилган. Томонлар амалдаги шартнома асосида ҳамкорликни давом эттириш бўйича келишувга эришган.
Хабар қилинишича, айнан Анчелотти Бразилия миллий жамоасини қайта қуриш жараёнига раҳбарлик қилади. Жамоани 2030 йилги жаҳон чемпионатига тайёрлаш вазифасини бажаради.
Эслатиб ўтамиз, Бразилия 2026 йилги жаҳон чемпионатида 1/8 финалгача етиб борди. Бироқ ушбу босқичда Норвегияга (1:2) мағлуб бўлди.

Анчелотти останется в сборной Бразилии – Романо
Федерация футбола Бразилии продолжит доверять Карло Анчелотти, несмотря на неудачное выступление на чемпионате мира 2026 года, сообщил журналист Фабрицио Романо.
Согласно источнику, руководство футбола страны решило сохранить итальянского специалиста на посту главного тренера. Стороны достигли соглашения о продолжении сотрудничества на основе действующего контракта.
Сообщается, что именно Анчелотти будет руководить процессом перестройки сборной Бразилии. Он займется подготовкой команды к чемпионату мира 2030 года.
Напомним, Бразилия добралась до 1/8 финала на чемпионате мира 2026 года, но проиграла на этом этапе Норвегии (1:2).