Ямал: «Агар мен финалгача етиб борсам, Мессини албатта мағлуб этишни хоҳлайман»
Испания миллий жамоаси вингери Ламин Ямал 2026 йилги жаҳон чемпионатида Лионел Месси кўрсатаётгани ўйини ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Аргентина миллий жамоаси футболчиси ҳозиргача 5 та учрашувда 8 та гол уриб, турнирнинг энг яхши тўпурари бўлиб турибди.
— Жаҳон чемпионатида оммавий ахборот воситалари эътибори бўйича сиз Месси, Неймар ёки Роналдудан қолишмаяпсиз. Лионелнинг ўйини ҳақида қандай фикрдасиз?
— Ажойиб. Ҳеч ким унинг бундай юқори савияда ўйнашини кутмаганди. Мен Месси учун жуда хурсандман.
Неймар ва Роналду учун ҳам шундай дея оламан. Улар ҳозир майдонга тушаётган барча футболчиларнинг болалигига катта таъсир кўрсата олган.
Улар билан боғлиқ ҳар қандай яхши воқеа мен учун ҳам қувончли. Лекин агар мен финалгача етиб борсам, Мессини албатта мағлуб этишни хоҳлайман», — деди Ямал.

Вингер сборной Испании Ламин Ямал поделился своими мыслями об игре Лионеля Месси на чемпионате мира 2026 года.
Футболист сборной Аргентины на данный момент забил 8 голов в 5 матчах и является лучшим бомбардиром турнира.
— На чемпионате мира по вниманию СМИ вы не уступаете Месси, Неймару или Роналду. Что вы думаете об игре Лионеля?
— Великолепно. Никто не ожидал, что он будет играть на столь высоком уровне. Я очень рад за Месси.
То же самое могу сказать о Неймаре и Роналду. Они оказали огромное влияние на детство всех футболистов, которые сейчас выходят на поле.
Любое хорошее событие, связанное с ними, также радует меня. Но если я дойду до финала, то обязательно хочу победить Месси», — сказал Ямал.