47 ёшли мутахассис билан 2030 йилга қадар амал қиладиган шартномага имзо чекилган.
Мексика миллий жамоаси бош мураббий Хавиер Агирре билан хайрлашди ва унинг ўрнига собиқ футболчи Рафаэл Маркесни тайинлади.
47 ёшли мутахассис билан 2030 йилга қадар амал қиладиган шартномага имзо чекилган. Бунгача Маркес Агирренинг штабида ёрдамчи мураббий сифатида ҳам фаолият олиб борган.
«Узоқ муддатли ва босқичма-босқич амалга ошириладиган лойиҳанинг янги саҳифаси очилмоқда. Рафа, бугун миллий жамоамиз учун сен билан бирга янги босқич бошланади», — дейилади хабарда.
Маълумот ўрнида, Мексика миллий жамоаси мундиалнинг чоракфинал босқичида Англияга 2:3 ҳисобида мағлуб бўлиб, турнирни тарк этди.

Подписан контракт с 47-летним специалистом до 2030 года.
Национальная сборная Мексики рассталась с главным тренером Хавьером Агирре и назначила на его место бывшего футболиста Рафаэля Маркеса.
Подписан контракт с 47-летним специалистом до 2030 года. До этого Маркес работал в штабе Агирре в качестве помощника тренера.
«Начинается новая глава долгосрочного и поэтапного проекта. Рафа, сегодня с тобой начинается новый этап для нашей национальной команды», — говорится в сообщении.
Отметим, что национальная сборная Мексики на четвертьфинальной стадии мундиаля проиграла Англии со счётом 2:3, покинув турнир.