Мартинес Жанубий Корея бош мураббийлигига номзод сифатида кўрилмоқда
Португалия собиқ бош мураббийи Роберто Мартинес Жанубий Корея миллий жамоасини бошқаришга номзод сифатида кўрилмоқда. Бу ҳақда Star News Korea нашри хабар берди.
Таъкидланишича, 2022 йил Қатардаги жаҳон чемпионатида Жанубий Кореяни 1/8 финалга олиб чиққан португалиялик мутахассис Паулу Бенту ҳамда 2026 йилги мундиалда Португалия миллий жамоасини бошқарган испаниялик Роберто Мартинес бош мураббийлик учун икки асосий номзод бўлиб турибди.
Айни пайтда Жанубий Корея миллий жамоаси бош мураббийлиги лавозими бўш турибди. Аввалроқ Хон Мён Бо жамоа 2026 йилги жаҳон чемпионати гуруҳ босқичидан чиқа олмагач, истеъфога чиқарилгани маълум қилинганди.

Бывший главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес рассматривается в качестве кандидата на должность главного тренера национальной команды Южной Кореи. Об этом сообщает издание Star News Korea.
Отмечается, что португальский специалист Паулу Бенту, который вывел Южную Корею в 1/8 финала на чемпионате мира 2022 года в Катаре, и испанец Роберто Мартинес, возглавлявший сборную Португалии на мундиале 2026 года, являются двумя основными кандидатами на пост главного тренера.
В настоящее время должность главного тренера национальной команды Южной Кореи вакантна. Ранее было сообщено, что Хон Мён Бо подал в отставку после того, как команда не смогла выйти из группового этапа чемпионата мира 2026 года.