Сербиялик ҳужумчи Душан Влаҳович «Ювентус» раҳбарияти янги шартнома бўйича музокараларни қайта бошлашга тайёр. Бу ҳақда Tuttosport хабар бермоқда.
Футболчи 30 июн куни форвард Турин клубини эркин агент мақомида тарк этди. Бир йил давомида томонлар шартномани узайтириш борасида келишишга ҳаракат қилди, бироқ муросага эриша олмади.
Эндиликда, Влаҳович «Ювентус» раҳбарияти билан шахсан боғланиб, эҳтимолий қайтишни муҳокама қилиш учун учрашув ташкил этишни сўраган.
Таъкидланишича, футболчи клубнинг молиявий шартларини қабул қилишга тайёр, аввалроқ айнан шу шартлар янги шартнома имзоланишига асосий тўсиқ бўлган эди.
Душан «зебралар»да йилига соф 12 миллион евро маош олган. Клуб эса янги шартнома орқали унинг маошини тахминан икки баравар камайтирмоқчи эди.

Влахович готов обсудить продление контракта с руководством «Ювентуса»
Сербский нападающий Душан Влахович готов возобновить переговоры с руководством «Ювентуса» о новом контракте. Об этом сообщает Tuttosport.
Футболист покинул туринский клуб в статусе свободного агента 30 июня. На протяжении года стороны пытались договориться о продлении контракта, однако компромисс не был достигнут.
Теперь Влахович лично связался с руководством «Ювентуса», запросив организовать встречу для обсуждения возможного возвращения.
Отмечается, что футболист готов принять финансовые условия клуба, которые ранее были основным препятствием для подписания нового контракта.
Душан получал в «зебрах» чистую зарплату в 12 миллионов евро в год. Клуб же хотел уменьшить его оклад примерно вдвое по новому контракту.