Халқаро футбол федерацияси (FIFA) Франция футбол федерациясининг яримҳимоячи Майкл Олисега кўрсатилган сариқ карточкани бекор қилиш ҳақидаги апелляциясини рад этди. Бу ҳақда L'Équipe хабар берди.
Олисе жаҳон чемпионати 1/8 финалида Парагвайга қарши (1:0) учрашувнинг қўшимча дақиқаларида огоҳлантирилган эди. Франция миллий жамоаси бош мураббийи Диде Дешам бу қарорни тасдиқлади.
«Бугун эрталаб FIFA қарорини олдик: карточка ўз кучида қолади», — деди Дешам.
Агар футболчи Марокашга қарши чоракфинал баҳсида яна сариқ карточка олса, Франция яримфиналга йўлланма олган тақдирда, у «учранглилар»га ёрдам бера олмайди.
Маълум қилинишича, Франция футбол федерацияси (FFF) яқинда АҚШ ҳужумчиси Фоларин Балогун бўйича қабул қилинган қарордан сўнг апелляция билан чиққан эди.

FIFA отказалась отменить жёлтую карточку Олисена
Международная федерация футбола (FIFA) отклонила апелляцию Французской футбольной федерации об отмене жёлтой карточки, показанной полузащитнику Майклу Олесену. Об этом сообщает L'Équipe.
Олесен был предупреждён на добавленных минутах матча 1/8 финала чемпионата мира против Парагвая (1:0). Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам подтвердил это решение.
«Сегодня утром мы получили решение FIFA: карточка остаётся в силе», — сказал Дешам.
Если футболист получит ещё одну жёлтую карточку в четвертьфинальном матче против Марокко, то в случае выхода Франции в полуфинал он не сможет помочь «трёхцветным».
Сообщается, что Французская футбольная федерация (FFF) подала апелляцию после недавнего решения по американскому нападающему Фоларину Балогуну.