Жаҳон чемпионати 1/4 финал босқичининг икки ўйинига тайинланган ҳакамлар бригадаси маълум бўлди.
Жаҳон чемпионати 1/4 финал доирасидаги Франция — Марокаш ҳамда Испания — Белгия ўйинлари ҳакамлари эълон қилинди.
Франция — Марокаш ўйинини Факундо Телло бошчилигидаги ҳакамлар бригадаси бошқариб боради. Унга қанотларда Хуан Пабло Белатти ва Габриэл Чаде ёрдам беради, тўртинчи ҳакам — Дарио Эррера, захира ҳаками — Кристиан Наварро (барчаси Аргентинадан).
Испания — Белгия баҳсида эса англиялик Майкл Оливер бригадаси фаолият олиб борадиган бўлди. Унга қанотларда ҳамюртлари Стюарт Бёрт ҳамда Жеймс Мейнворинг ёрдам берса, тўртинчи ҳакам — Рамон Абатти ва захира ҳаками — Рафаэл да Силва Алвес Бразилиядан.
Эслатиб ўтамиз, Франция — Марокаш ўйини эртага тунда, Тошкент вақти билан 01:00да старт олади. Испания — Белгия беллашуви эса жума, 10 июл куни тунда 23:59да бошланади.

Стали известны назначения на матчи 1/4 финала чемпионата мира-2026.
Назначены арбитры на матчи 1/4 финала чемпионата мира 2026 года Франция — Марокко и Испания — Бельгия. Об этом сообщила ФИФА в социальной сети Х.
Франция — Марокко: главный судья — Факундо Тельо, помощники — Хуан Пабло Белатти, Габриэль Чаде, четвёртый судья — Дарио Эррера, резервный судья — Кристиан Наварро (все — Аргентина).
Испания — Бельгия: главный судья — Майкл Оливер, помощники — Стюарт Бёрт, Джеймс Мейнворинг (все — Англия), четвёртый судья — Рамон Абатти, резервный судья — Рафаэл да Силва Алвес (оба — Бразилия).
Сборные Франции и Марокко сыграют в четверг, 9 июля. Начало матча — в 23:00 мск. Национальные команды Испании и Бельгии встретятся в пятницу, 10 июля. Начало игры — в 22:00 мск.