Месси ЖЧ-2026 плей-оффида жарима зарбаларидан ҳали гол ура олмади
Аргентина сардори плей-офф босқичида беш бор жарима зарбасини ижро этди, бироқ уларнинг ҳеч бири гол билан якунланмади.
Аргентина миллий жамоаси ҳужумчиси Лионел Месси ЖЧ-2026 плей-офф босқичида жарима зарбаларидан ҳали ҳисобини очгани йўқ.
1/16 финалда Кабо-Вердега қарши баҳсда (3:2, қўшимча бўлимларда) 39 ёшли футболчи тўрт марта жарима зарбасини амалга оширди. Уларнинг учтасини Кабо-Верде дарвозабони Возиня қайтарган бўлса, яна бир зарба ҳимоячилар деворига теккан.
Мисрга қарши 1/8 финал баҳсида (3:2) эса Месси яна бир бор жарима зарбасини ижро этди. Учрашувнинг 31-дақиқасида йўлланган зарба дарвоза устунига тегиб қайтди.
Қайд этиш жоиз, Месси ушбу Жаҳон чемпионатида жарима зарбасидан битта гол уришга муваффақ бўлган. У гуруҳ босқичининг 3-турида Иорданияга қарши баҳсда (3:1) тўғридан-тўғри жарима зарбасини голга айлантирганди.

Месси пока не забил штрафные в плей-офф ЧМ-2026
Капитан Аргентины пять раз исполнял штрафные удары в плей-офф, но ни один из них не закончился голом.
Нападающий сборной Аргентины Лионель Месси в плей-офф ЧМ-2026 пока не открыл счёт со штрафных ударов.
В матче 1/16 финала против Кабо-Верде (3:2 в дополнительное время) 39-летний футболист исполнил четыре штрафных удара. Три из них парировал вратарь Кабо-Верде Возинья, а один удар попал в стенку защитников.
В матче 1/8 финала против Египта (3:2) Месси снова исполнил штрафной удар. На 31-й минуте матча удар попал в штангу.
Следует отметить, что Месси забил один гол со штрафного на этом чемпионате мира. В 3-м туре группового этапа против Иордании (3:1) он превратил прямой штрафной удар в гол.