Тухел: «Аргентинага қарши ўйинда қабул қилган қарорларимдан афсусланмайман»
Англия миллий жамоаси бош мураббийи Томас Тухел 2026 йилги жаҳон чемпионати яримфинал босқичи доирасидаги Аргентинага қарши кечган баҳсдаги (1:2) алмаштиришлар ва тактик қарорлари ҳақида фикр билдирди.
«Агар кимдир айбни ўз зиммасига олиши керак бўлса, мен буни қилишга тайёрман. Агар шундай келишувни имзолаш керак бўлса, розиман.
Мен қабул қилган қарорларимдан афсусланмайман. Жамоа учун ниманидир ўзгартириш кераклигини ҳис қилдим.
Қарорни ички туйғуларимга, интуициямга, тажрибамга таяниб қабул қилдим. Бунинг барчасини жамоага ёрдам бериш ва натижага эришиш учун қилдим.
Бошқача алмаштириш ёки бошқа тактик ўзгариш қандай натижа берган бўларди — буни ҳеч ким билмайди», — деди Тухел Францияга қарши 3-ўрин учун ўйин олдидан ўтказилган матбуот анжуманида.

Тухель: «Я не жалею о решениях, принятых в матче против Аргентины»
Главный тренер сборной Англии Томас Тухель прокомментировал замены и тактические решения, принятые в матче полуфинала чемпионата мира 2026 года против Аргентины (1:2).
«Если кто-то должен взять на себя вину, я готов это сделать. Если нужно подписать такое соглашение, я согласен.
Я не жалею о принятых решениях. Я почувствовал, что нужно что-то изменить для команды.
Решение было принято, основываясь на своих внутренних ощущениях, интуиции, опыте. Все это было сделано, чтобы помочь команде и достичь результата.
Какой результат могли бы дать другие замены или тактические изменения — никто не знает», — сказал Тухель на пресс-конференции перед матчем за 3-е место против Франции.