Франция миллий жамоаси ҳужумчиси Килиан Мбаппе 2026 йилги жаҳон чемпионати доирасидаги 3-ўрин учун баҳсда Англияга қарши асосий таркибда майдонга тушади. Бу ҳақда Canal+ хабар берди.
«Учранглилар» сардори ушбу баҳсда икки сабабга кўра иштирок этишни истамоқда. Биринчиси — яна гол уриб, турнирнинг энг яхши тўпурарига бериладиган «Олтин бутса»ни қўлга киритиш. Иккинчиси эса Франция миллий жамоасини тарк этаётган бош мураббий Дидие Дешамга муносиб хайрлашув тақдим этишдир.
Маълумот ўрнида, Франция ва Англия ўртасидаги 3-ўрин учун баҳс 18 июлдан 19 июлга ўтар кечаси бўлиб ўтади. Учрашув Тошкент вақти билан соат 02:00 да бошланади.

Форвард сборной Франции Килиан Мбаппе выйдет в основном составе на матч против Англии за 3-е место в рамках чемпионата мира 2026 года, об этом сообщил Canal+.
Капитан "трёхцветных" хочет принять участие в этом матче по двум причинам. Первая — чтобы снова забить и завоевать "Золотую бутсу" как лучший бомбардир турнира. Вторая — устроить достойные проводы для главного тренера Франции Дидье Дешама, который покидает команду.
Напомним, что матч за 3-е место между Францией и Англией пройдёт в ночь с 18 на 19 июля. Игра начнётся в 02:00 по ташкентскому времени.