Дешам: «Эътиборимизни фақат 3-ўринни қўлга киритишга қаратишимиз керак»
Франция бош мураббийи Англияга қарши 3-ўрин учун бўладиган баҳс олдидан ўз фикрларини билдириб ўтди.
Франция миллий жамоаси бош мураббийи Дидие Дешам 2026 йилги жаҳон чемпионати доирасидаги Англияга қарши 3-ўрин учун бўладиган баҳс олдидан ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Биз бор кучимизни ишга солишимиз ва олдимизга қўйилган мақсадга эришишимиз керак. Бу жаҳон чемпионати, ўртоқлик учрашуви эмас.
Футболчилар, мураббийлар штаби ва мен ушбу мақсадга эришишга мажбурмиз. Англия ҳам худди биз каби яримфиналда мағлуб бўлишни истамаганди. Лекин ҳозир икки жамоа ҳам шу ерда.
Эътиборимизни фақат битта мақсадга, 3-ўринни қўлга киритишга қаратишимиз керак. Биламанки, бу миллий жамоа бош мураббийи сифатидаги сўнгги ўйиним бўлади. Мен ҳеч кимнинг йиғлашини истамайман. Ҳаёт давом этаверади», — деди Дешам.
Аввалроқ Мбаппе Дешам учун ҳам энг яхши ўйинни кўрсатишга ҳаракат қилиш кераклиги ҳақида гапириб ўтганди.

Дешам: «Нам нужно сосредоточиться на том, чтобы занять 3-е место»
Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам поделился своими мыслями перед матчем за 3-е место против Англии в рамках чемпионата мира 2026 года.
«Мы должны приложить все силы и достичь поставленной цели. Это чемпионат мира, а не товарищеский матч.
Футболисты, тренерский штаб и я обязаны достичь этой цели. Англия, так же как и мы, не хотела проигрывать в полуфинале. Но сейчас обе команды здесь.
Нам нужно сосредоточиться только на одной цели — занять 3-е место. Я знаю, что это будет моя последняя игра в качестве главного тренера сборной. Я не хочу, чтобы кто-то плакал. Жизнь продолжается», — сказал Дешам.
Ранее Мбаппе говорил о том, что мы должны постараться показать свою лучшую игру и для Дешама. Подробнее по ссылке.