Тошкент дербиси доирасида бўлиб ўтган «Пахтакор» ва «Локомотив» ўртасидаги ўйинда ғолиб аниқланмади – 1:1. Натижада айниқса, чемпионлик учун курашаётган «Пахтакор» икки очкодан айрилди.
Ўйин якунига етганидан сўнг «Пахтакор» устози Камолиддин Тожиев матбуот анжуманида иштирок этди.
«Ўйинга келадиган бўлсак, битта гол урдик ва шу билан «Пахтакор» жамоаси ўйнамади. Нимага бундай бўлди, билмадим. Шундоққина қийналмасдан ютиб кетамиз, деб ўйлашди. Лекин ҳеч ким осонликча бермайди. Ҳозир йигитларга ҳам айтдим. Биринчи голни, 10 дақиқани ҳисобга олмаганда бутун ўйинни ёмон ўтказдик. Ҳеч ким ўз даражасида ўйнагани йўқ.
- «Пахтакор» қанақадир ғалати ўйнади. Бунга икки ойлик танаффусни ҳам сабаб қилиб кўрсатса бўладими? Тонусда бўлмагани кўринди-да.
- Тонус бўлмаса ҳамма курашиши, ўйнаши, югуриши керак. Ҳамма тонусда эмас. Менимча, бошқа нарса. Кўриб, таҳлил қилиб, гаплашамиз.
- Статистикага қарасак, «Пахтакор»да иккита аниқ зарба, «Локомотив»да 5 та бўлибди. Рақибни кўп ҳужумлари ўтиб кетиб қолди. Ҳимояда ҳам муаммолар борга ўхшади.
- Бугун муаммо кўп эди. Ҳамма позицияда муаммо бор эди. Жарима майдонига борамиз, «16 лик»дан ҳеч ким дарвозага тепмаяпти. Чапга, ўнгга, дарвозани ичига олиб кириб қўйишмоқчими, билмайман. Дарвозага тепмаса ҳеч ким гол ура олмайди.
- Чинедуни ўйинига қандай баҳо берасиз?
- Чинеду машғулотларда яхши, бугун ҳам ҳаракат қилди. Ҳали ўйинга киришиб кетиши керак. Яқинда келди. Худо хоҳласа, голлар уради», - дея Камолиддин Тожиевнинг сўзларидан келтиради Tribuna.uz журналисти.

Главный тренер «Пахтакора» поделился своими мыслями после матча с «Локомотивом».
В матче в рамках ташкентского дерби между «Пахтакором» и «Локомотивом» победитель не был выявлен — 1:1. В результате, особенно для борющегося за чемпионство «Пахтакора», это стоило двух очков.
После окончания матча главный тренер «Пахтакора» Камолиддин Тожиев принял участие в пресс-конференции.
«Что касается игры, мы забили один гол, и на этом команда "Пахтакора" остановилась. Почему так произошло, не знаю. Думали, что легко победим, но никто просто так не сдаётся. Я уже сказал это ребятам. За исключением первого гола и 10 минут игры, мы провели весь матч плохо. Никто не сыграл на своём уровне.
- "Пахтакор" как-то странно играл. Можно ли это объяснить двухмесячным перерывом? Видно было, что они не в тонусе.
- Даже если нет тонуса, все должны бороться, играть, бежать. Не все в тонусе. Думаю, дело в другом. Посмотрим, проанализируем и обсудим.
- Если смотреть статистику, у «Пахтакора» два точных удара, у «Локомотива» — 5. Кажется, у соперника было много атак, которые прошли. В защите тоже, похоже, были проблемы.
- Сегодня проблем было много. Проблемы были на всех позициях. Заходим в штрафную, никто не бьёт по воротам из-за «16-ти метров». Не знаю, хотят ли они завести мяч в ворота слева, справа, внутрь? Если не будут бить, никто не сможет забить гол.
- Как вы оцениваете игру Чинеду?
- Чинеду хорошо тренируется, сегодня он тоже старался. Ещё нужно, чтобы он вошёл в игру. Недавно приехал. Если Бог даст, будет забивать», - приводит слова Камолиддина Тожиева журналист Tribuna.uz.