«Пахтакор» ва «Навбаҳор» Суперлигадаги 1000-ўйинини ўтказади
Ўзбекистон юқори дивизионида мунтазам қатнашиб келаётган икки клуб бугун юбилей ўйинда майдонга тушади.
Foto: FC Pakhtakor
Бугун, 17 июл куни Суперлигада 12-тур баҳслари давом эттирилади.
Ушбу беллашувларда «Пахтакор» ва «Навбаҳор» клублари Ўзбекистон юқори дивизионидаги юбилей ўйинларини ўтказишади.
«Локомотив»га қарши баҳс «шерлар» учун, ОКМК билан беллашув эса наманганликлар учун чемпионатдаги 1000-ўйинга айланади.
Фақат шу икки клуб мунтазам равишда юқори лигада ўйнаб, ҳеч қачон Пролигага — иккинчи дивизионга тушиб кетмаган.
Маълумот учун, «Пахтакор» 16 карра Ўзбекистон чемпиони саналади. «Навбаҳор» эса бир бор — 1996 йили мамлакатнинг тенгсиз клубига айланган.

"Пахтакор" и "Навбахор" проведут 1000-й матч в Суперлиге
Два клуба, которые регулярно участвуют в высшем дивизионе Узбекистана, сегодня выйдут на юбилейный матч.
Foto: FC Pakhtakor
Сегодня, 17 июля, продолжаются матчи 12-го тура Суперлиги.
В этих встречах клубы "Пахтакор" и "Навбахор" проведут свои юбилейные матчи в высшем дивизионе Узбекистана.
Матч против "Локомотива" станет 1000-й игрой для "львов" в чемпионате, а встреча с АГМК — для команды из Намангана.
Только эти два клуба регулярно играют в высшей лиге и никогда не опускались в Пролигу — второй дивизион.
К сведению, "Пахтакор" является 16-кратным чемпионом Узбекистана. "Навбахор" однажды стал непобедимым клубом страны в 1996 году.