Аргентина миллий жамоаси бош мураббийи Лионел Скалони 2026 йилги жаҳон чемпионати финалидаги рақиби Испания миллий жамоаси ҳақида гапириб ўтди.
«Биз Испанияни аввал ҳам таҳлил қилганмиз, чунки улар билан март ойида ўйнашимиз керак эди. Декабр ойидан бошлаб эса жаҳон чемпионатидаги ҳар бир эҳтимолий рақибимизни ўргандик. Натижада Испанияни бошқа жамоаларга қараганда кўпроқ таҳлил қилганимиз йўқ.
Уларни яна бошдан таҳлил қилиш ҳам энг тўғри йўл эмас. Биз испанияликларнинг қандай ўйнашини яхши биламиз ва уларнинг кучли жиҳатлари ҳаммага маълум.
Биз уларнинг энг хавфли томонларини зарарсизлантиришга ҳаракат қиламиз. Шу билан бирга, ўз ўйинимизни ҳам рақибга сингдиришимиз ва айнан шу жамоага қарши самарали деб ҳисоблаган усуллардан фойдаланишимиз керак», — деди Скалони матбуот анжуманида.
Маълумот ўрнида, икки жамоа 19 июлдан 20 июлга ўтар кечаси жаҳон чемпионлиги учун ўзаро баҳс олиб боради. Учрашув Тошкент вақти билан соат 00:00 да бошланади.
Аргентина ушбу финалда ғалаба қозонса, тарихда тўртинчи марта жаҳон чемпионига айланади. Испания эса ўзининг иккинчи жаҳон чемпионлигини қўлга киритиш учун майдонга тушади.

Скалони: «Мы хорошо знаем, как играют испанцы»
Главный тренер сборной Аргентины Лионель Скалони высказался о своем сопернике по финалу чемпионата мира 2026 года — сборной Испании.
«Мы уже анализировали Испанию, так как должны были играть с ними в марте. С декабря мы изучали каждого потенциального соперника на чемпионате мира. В итоге мы не анализировали Испанию больше, чем другие команды.
Повторный анализ их игры не будет самым правильным подходом. Мы хорошо знаем, как играют испанцы, и их сильные стороны известны всем.
Мы постараемся нейтрализовать их самые опасные стороны. В то же время нам нужно навязать свой стиль игры и использовать методы, которые мы считаем эффективными именно против этой команды», — сказал Скалони на пресс-конференции.
Отметим, что обе команды будут бороться за звание чемпиона мира в ночь с 19 на 20 июля. Матч начнется в 00:00 по ташкентскому времени.
Если Аргентина победит в этом финале, она станет чемпионом мира в четвертый раз в истории. Испания выйдет на поле, чтобы завоевать свой второй чемпионский титул.