Пабло Сабалета Ўз вақтида Аргентина миллий жамоаси шарафини ҳимоя қилган собиқ футболчи жамоа етакчиси Лионел Месси ҳақида фикрлари билан ўртоқлашди.
Собиқ ҳимоячи Мессининг машғулотлардаги ҳаракатларини ёдга олди. Сабалетанинг сўзларига кўра, барча ҳужуми билан бир жамоада бўлишни истаган. Бу амалда рақиб устидан ғалабани кафолатларди.
«Аммо агарда сен унга қарши ўйнашингга тўғри келиб қолса – бу умуман бошқа масала. У ҳаётингни дўзахга айлантирарди. Бундай даражадаги футболчини ҳали жуда ёшлигидан кузатиш ҳаммага ҳам насиб қилавермайдиган имтиёз эди. У чинакамига кучли таассурот қолдирарди», - дея Паблонинг сўзларидан иқтибос келтирди ФИФА расмий сайти.
Амалдаги жаҳон чемпионлари АҚШ, Канада ва Мексика мезбонлигида ўтаётган мундиал финалида Испанияга қарши майдонга тушади.

Пабло Сабалета, в своё время выступавший за сборную Аргентины, поделился мнением о звёздном форварде «альбиселесте» Лионеле Месси.
Экс-защитник вспомнил об игре с Месси на тренировках. По словам Сабалеты, оказаться в команде с нападающим хотели все. Это практически всегда значило победу над соперником.
«Но если тебе приходилось играть против него – это совсем другая история. Он превращал твою жизнь на поле в ад. Было настоящей привилегией наблюдать за игроком такого уровня в столь юном возрасте. Он производил потрясающее впечатление», - цитирует эксперта сайт ФИФА.
На чемпионате мира – 2026 сборная Аргентины дошла до финала, в котором сыграет с национальной командой Испании. 39-летний Месси на текущем турнире стал автором восьми забитых мячей и четырёх ассистов.