FIFA президенти Жанни Инфантино Trump Tower биносида Доналд Трамп билан ўтказилган матбуот анжуманида АҚШ президентининг 2026 йилги жаҳон чемпионатини ўтказишдаги ҳиссасини алоҳида таъкидлади.
«Жаноб президент, Америка орзуси ҳақиқатга айланди. Биз бутун дунёни бирлаштирдик. Сизга мақтовлар керак эмаслигини биламан. Лекин сизсиз бу жаҳон чемпионати бунчалик улкан муваффақиятга эриша олмасди», — деди Инфантино.
Маълумот ўрнида, 2026 йилги жаҳон чемпионати финалида Испания ва Аргентина миллий жамоалари ўзаро тўқнаш келади. Аввалроқ Инфантино Эрон миллий жамоасига алоҳида миннатдорчилик билдиргани маълум қилинганди.

Инфантино обратился к Трампу: «Без вас этот чемпионат мира не достиг бы такого успеха»
Президент FIFA Джанни Инфантино на пресс-конференции, состоявшейся в здании Trump Tower, особо отметил вклад президента США Дональда Трампа в проведение чемпионата мира 2026 года.
«Господин президент, американская мечта стала реальностью. Мы объединили весь мир. Знаю, что вы не нуждаетесь в похвалах. Но без вас этот чемпионат мира не достиг бы такого успеха», — сказал Инфантино.
К сведению, в финале чемпионата мира 2026 года встретятся национальные сборные Испании и Аргентины. Ранее сообщалось, что Инфантино выразил особую благодарность национальной сборной Ирана. Подробнее тут.