Халқаро футбол федерацияси (FIFA) 2026 йилги жаҳон чемпионати финали иштирокчиларига биринчи ва иккинчи бўлимлар орасидаги танаффус 17 дақиқа давом этишини маълум қилди.
Қайд этилишича, танаффуснинг 11 дақиқаси Мадонна, Шакира ва Жастин Бибер иштирокидаги мусиқий шоуга ажратилади. Қолган вақт саҳнани ўрнатиш ва йиғиштириш, шунингдек, майдон чимини суғориш ишларига сарфланади.
Маълумот ўрнида, 2026 йилги жаҳон чемпионати финалида Аргентина ва Испания миллий жамоалари ўзаро тўқнаш келади. Учрашув 19 июлдан 20 июлга ўтар кечаси Ню-Йоркдаги «MetLife» стадионида бўлиб ўтади. Ўйин Тошкент вақти билан соат 00:00 да бошланади.

Международная федерация футбола (FIFA) сообщила участникам финала чемпионата мира 2026 года, что перерыв между первым и вторым таймами продлится 17 минут.
Отмечается, что 11 минут перерыва будут посвящены музыкальному шоу с участием Мадонны, Шакиры и Джастина Бибера. Оставшееся время будет потрачено на установку и демонтаж сцены, а также на полив газона.
Напомним, в финале чемпионата мира 2026 года Аргентина и Испания встретятся друг с другом. Матч состоится в ночь с 19 на 20 июля на стадионе «MetLife» в Нью-Йорке. Игра начнется в полночь по ташкентскому времени.
Ранее было сообщено о назначении судей на финал мундиаля и матч за 3-е место: подробнее читайте здесь.