«Оқ уй» маъмурияти ходимлари Халқаро футбол федерацияси (FIFA) президенти Жанни Инфантино билан Ню-Йорк ва Ню-Жерси яқинидаги ўрмон ёнғинлари туфайли 2026 йилги жаҳон чемпионати финалини ўтказиш билан боғлиқ эҳтимолий хавфларни муҳокама қилади. Бу ҳақда Sky News хабар берди.
Маълум қилинишича, дастлаб Канададаги кенг кўламли ўрмон ёнғинлари АҚШнинг шимолий ҳудудларига ҳам тарқалгани сабабли 2026 йилги жаҳон чемпионати финалини бошқа санага кўчириш эҳтимоли ҳақида хабарлар тарқалган эди.
Агар кучли тутун ва ҳавонинг юқори даражада ифлосланиши мухлислар саломатлиги учун хавф туғдирса, Испания – Аргентина финали бошқа кунга қолдирилиши мумкинлиги айтилган.
Аввалроқ Инфантино Трампга қарата cизсиз бу жаҳон чемпионати бунчалик улкан муваффақиятга эриша олмасди дея гапириб ўтганди.

Администрация Белого дома обсудит с Инфантино возможные риски проведения финала мундиаля
Сотрудники администрации Белого дома обсудят с президентом Международной федерации футбола (FIFA) Джанни Инфантино возможные риски проведения финала чемпионата мира 2026 года из-за лесных пожаров вблизи Нью-Йорка и Нью-Джерси. Об этом сообщило Sky News.
Сообщается, что из-за масштабных лесных пожаров в Канаде, распространившихся на северные районы США, возникли слухи о возможном переносе финала чемпионата мира 2026 года на другую дату.
Если сильный дым и высокое загрязнение воздуха будут представлять угрозу для здоровья болельщиков, то финал Испания – Аргентина может быть перенесен на другой день.
Ранее Инфантино заявил Трампу, что без него этот чемпионат мира не достиг бы такого большого успеха, сообщает издание.