Бразилия етакчиларидан бири Шотландияга қарши баҳсда майдонга туша олмайди.
Бразилия миллий жамоаси вингери Рафиня ЖЧ-2026 гуруҳ босқичининг 3-турида Шотландияга қарши учрашувни ўтказиб юборади. Бу ҳақда таниқли инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Маълум бўлишича, футболчининг ўнг сон мушагида жароҳат аниқланган. Бразилия жамоаси шифокорлари ўтказган текширувлар ушбу ташхисни тасдиқлаган.
Рафиня мундиални тарк этмайди ва терма жамоа қароргоҳида қолади. У плей-офф босқичига қадар сафга қайтиш учун интенсив даволаниш курсини ўтайди.
Эслатиб ўтамиз, 29 ёшли футболчи Ҳаитига қарши 2-тур учрашувида жароҳат олган эди. Ўйиннинг 40-дақиқасида у майдонга ўтириб қолган, шундан сўнг тиббий бригада ёрдам кўрсатиш учун майдонга чиққан ва футболчи алмаштирилган.

Один из лидеров Бразилии не сможет выйти на поле против Шотландии.
Вингер сборной Бразилии Рафинья пропустит матч третьего тура группового этапа ЧМ-2026 против Шотландии. Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо.
Как стало известно, у футболиста обнаружена травма правой задней мышцы бедра. Проведённые врачами сборной Бразилии обследования подтвердили этот диагноз.
Рафинья не покинет чемпионат и останется в расположении национальной команды. Он пройдёт интенсивный курс лечения, чтобы вернуться к стадии плей-офф.
Напомним, 29-летний футболист получил травму во втором туре в матче против Гаити. На 40-й минуте игры он сел на поле, после чего на помощь вышли медики, и игрок был заменён.