Нуну Мендеш — ЖЧ-2026да энг кўп хавфли вазият яратган ҳимоячи
Португалия миллий жамоаси ҳимоячиси Нуну Мендеш ЖЧ-2026да яратилган яққол голли вазиятлар сони бўйича барча ҳимоячилар орасида етакчилик қилмоқда.
Squawka маълумотига кўра, 23 ёшли футболчи турнир давомида жамоадошлари учун 4 та яққол гол уриш имкониятини яратган ва бу ҳимоячилар орасидаги энг яхши натижа ҳисобланади.
Бундан ташқари, Мендеш ушбу мундиалда ўз номига ҳам гол ёздиришга муваффақ бўлди. У гуруҳ босқичининг 2-турида Ўзбекистон миллий жамоасига қарши баҳсда (5:0) 17-дақиқада жарима зарбасидан тўғридан-тўғри гол урган эди.
Эслатиб ўтамиз, Португалия миллий жамоаси ЖЧ-2026 1/8 финалида Испания миллий жамоасига қарши майдонга тушади.
Маълумот учун, ушбу учрашув 6 июл куни АҚШнинг Арлингтон шаҳридаги «AT&T Stadium»да бўлиб ўтади. Турнир финали эса 19 июлга белгиланган.

Нуну Мендеш — самый опасный защитник ЧМ-2026 по созданию голевых моментов
Защитник сборной Португалии Нуну Мендеш лидирует среди всех защитников по числу созданных явных голевых моментов на ЧМ-2026.
По данным Squawka, 23-летний футболист в ходе турнира создал для своих товарищей по команде 4 явные возможности для взятия ворот, что является лучшим результатом среди защитников.
Кроме того, Мендеш также отметился голом на этом мундиале. В матче второго тура группового этапа против сборной Узбекистана (5:0) он на 17-й минуте забил прямым ударом со штрафного.
Напомним, что сборная Португалии в 1/8 финала ЧМ-2026 сыграет против сборной Испании.
Для справки, эта встреча состоится 6 июля в городе Арлингтон, США, на стадионе AT&T Stadium. Финал турнира запланирован на 19 июля.