Аббосбек Файзуллаев тарихий гол ҳақида: «Гол уришим мумкинлигини ҳис қилдим»
Ўзбекистон миллий жамоаси яримҳимоячиси Аббосбек Файзуллаев Жаҳон чемпионати гуруҳ босқичининг 1-турида Колумбия дарвозасига урган голига изоҳ берди.
«Ҳужум қилаётганимизда гол уришим мумкинлигини ҳис қилдим. Менимча, айнан керакли жойда пайдо бўлдим. Бундан жуда хурсандман. Биз тарих ёзишда давом этамиз», — деди Файзуллаев.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон миллий жамоаси Жаҳон чемпионатидаги илк баҳсида Колумбияга 1:3 ҳисобида мағлуб бўлди. Учрашувдаги ягона гол муаллифи Аббосбек Файзуллаев бўлди.
Маълумот учун, Файзуллаевнинг ушбу голи Ўзбекистон миллий жамоасининг Жаҳон чемпионатлари тарихидаги илк гол сифатида қайд этилди. Мундиал АҚШ, Канада ва Мекcикада 11 июндан 19 июлгача давом этади.

Аббосбек Файзуллаев о историческом голе: «Я почувствовал, что могу забить»
Полузащитник сборной Узбекистана Аббосбек Файзуллаев прокомментировал свой гол, забитый в ворота Колумбии в 1-м туре группового этапа чемпионата мира.
«Когда мы атаковали, я почувствовал, что могу забить. Думаю, я оказался именно в нужном месте. Я очень рад этому. Мы продолжим писать историю», — сказал Файзуллаев.
Напомним, сборная Узбекистана уступила Колумбии со счетом 1:3 в своем первом матче на чемпионате мира. Единственный гол в матче забил Аббосбек Файзуллаев.
Для информации, этот гол Файзуллаева был зафиксирован как первый гол сборной Узбекистана в истории чемпионатов мира. Чемпионат мира проходит с 11 июня по 19 июля в США, Канаде и Мексике.