«Бавария» ҳали Олисе билан келиша олмади
«Бавария» ва Майкл Олисе ўртасидаги янги шартнома борасидаги музокаралар ҳозирча сезиларли натижа бермаган. Бу ҳақда Kicker нашри хабар берди.
Манбага кўра, Мюнхен клуби футболчининг вакиллари билан янги битим юзасидан дастлабки алоқаларни ўрнатган. Бироқ ўшандан буён музокараларда жиддий силжиш кузатилмаган.
Шунга қарамай, «Бавария» раҳбарияти Олисенинг шартномасини имкон қадар тезроқ узайтиришга қатъий бел боғлаган. Кутилишича, янги келишувга кўра, франциялик футболчининг йиллик маоши 25 миллион еврони ташкил этади.
Майкл Олисе якунланган мавсумда барча мусобақалар доирасида 52 та баҳсда майдонга тушиб, 22 та гол урди ва 31 та голли узатмага муаллифлик қилди.
Маълумот учун, Олисе 2024 йилда «Кристал Пэлас»дан «Бавария» сафига келиб қўшилган эди. У қисқа вақт ичида Мюнхен клубининг ҳужум чизиғидаги асосий футболчилардан бирига айланди.

Переговоры между «Баварией» и Майклом Олесе по поводу нового контракта пока не дали значительных результатов. Об этом сообщает издание Kicker.
По данным источника, мюнхенский клуб установил первоначальные контакты с представителями игрока относительно нового соглашения. Однако с тех пор в переговорах не наблюдается серьёзного прогресса.
Тем не менее, руководство «Баварии» решительно настроено как можно скорее продлить контракт Олесе. Ожидается, что по новому соглашению годовая зарплата французского футболиста составит 25 миллионов евро.
Майкл Олесе в завершившемся сезоне вышел на поле в 52 матчах во всех соревнованиях, забив 22 гола и сделав 31 голевую передачу.
Для справки: Олесе присоединился к «Баварии» в 2024 году, перейдя из «Кристал Пэлас». За короткое время он стал одним из ключевых игроков в атакующей линии мюнхенского клуба.