«Барселона» ўз тарбияланувчиси билан хайрлашмоқда
МАRCА нашрининг хабар беришича, томонлар трансфер бўйича тўлиқ келишувга эришган. Грек клуби ушбу трансфер учун 3 миллион евро тўлайди.
Манбага кўра, 27 ёшли посбон «Панатинаикос» билан уч йиллик шартнома имзолайди. Келишувда яна бир мавсумга узайтириш банди ҳам мавжуд. Ҳужжатлар бугун ёки эртага расман имзоланиши кутилмоқда.
Иняки Пеня «Барселона» академияси тарбияланувчиси ҳисобланади. У ўтган мавсумни ижара асосида «Элче» сафида ўтказиб, Испания чемпионатида 16 та баҳсда майдонга тушди ва ўз дарвозасидан 28 та гол ўтказиб юборди.
Маълумот учун, Тransfermarkt портали Иняки Пенянинг трансфер қийматини 4 миллион еврога баҳолаган. Дарвозабон асосий таркибдан жой олишдаги қийинчиликлар сабаб сўнгги йилларда мунтазам равишда бошқа клубларга ижарага бериб келинаётганди.

Вратарь «Барселоны» Инаки Пенья в ближайшие дни перейдет в греческий клуб «Панатинаикос».
По сообщению издания MARCA, стороны полностью согласовали условия трансфера. Греческий клуб заплатит за это трансфер 3 миллиона евро.
По данным источника, 27-летний голкипер подпишет с «Панатинаикосом» трехлетний контракт. В соглашении также предусмотрена опция продления еще на один сезон. Ожидается, что документы будут официально подписаны сегодня или завтра.
Инаки Пенья является воспитанником академии «Барселоны». В прошлом сезоне он провел в аренде в составе «Эльче», где сыграл 16 матчей в чемпионате Испании и пропустил 28 голов.
Для справки, портал Transfermarkt оценивает трансферную стоимость Инаки Пеньи в 4 миллиона евро. Из-за трудностей с попаданием в основной состав в последние годы он регулярно отправлялся в аренду в другие клубы.