«Милан» дарвозабони Майк Менян ёзги трансферлар ойнасида Англияга кўчиб ўтиши мумкин.
Football Italia хабарига кўра, «Челси» Франция миллий жамоаси посбонига бўлган қизиқишини қайта жонлантирган ва футболчининг агенти Жонатан Кебе билан музокараларни бошлаб юборган.
Ҳозирча Лондон клуби расмий таклиф билан чиқмаган. Шунга қарамай, манба ушбу қизиқиш жиддий эканини ва яқин ҳафталарда музокаралар янада фаоллашиши мумкинлигини таъкидламоқда.
«Милан» бош мураббийи Рубен Аморим Менянни жамоанинг муҳим футболчиларидан бири деб ҳисоблайди. Португалиялик мутахассис франциялик дарвозабонга муносиб ўринбосар топиш осон бўлмаслигини яхши тушунади.
Бироқ трансферда футболчининг шахсий қарори ҳал қилувчи омил бўлиши мумкин. Хабарларга кўра, Менян фаолиятида янги чақириқ қабул қилишга тайёр ва Англия Премер-лигасида ўйнаш вариантига ижобий қарамоқда.
Маълумот учун, Майк Менян 2021 йилдан буён «Милан» сафида ўйнаб келмоқда. Унинг шартномасини узайтириш бўйича келишув клубнинг аввалги спорт раҳбарияти даврида амалга оширилган, бироқ ўша мутасаддилар ва мураббийлар штаби аллақачон жамоани тарк этган.

Вратарь «Милана» Майк Менян может перебраться в Англию в летнее трансферное окно.
По сообщениям Football Italia, «Челси» возобновил интерес к стражу ворот сборной Франции и начал переговоры с агентом футболиста Джонатаном Кебе.
Пока лондонский клуб не сделал официального предложения. Тем не менее, источник утверждает, что этот интерес серьёзен и переговоры могут активизироваться в ближайшие недели.
Главный тренер «Милана» Рубен Аморим считает Меняна одним из ключевых игроков команды. Португальский специалист отлично понимает, что найти достойную замену французскому вратарю будет непросто.
Однако личное решение футболиста может стать решающим фактором в трансфере. По сообщениям, Менян готов принять новый вызов в карьере и положительно рассматривает возможность игры в Английской Премьер-лиге.
Для справки, Майк Менян защищает цвета «Милана» с 2021 года. Соглашение об продлении его контракта было достигнуто при предыдущем спортивном руководстве клуба, однако те ответственные лица и тренерский штаб уже покинули команду.