«Ювентус» Жексонга қизиқмоқда
«Ювентус» клуби «Челси» ҳужумчиси Николас Жексон билан таркибни кучайтиришни мақсад қилган. Бу ҳақда журналист Жованни Албанезе хабар бермоқда.
Манбага кўра, «зебралар» бош мураббийи Лучано Спаллетти ўз таркибида иккита кучли форвард бўлишини истайди.
Аммо агар туринлик гранд битта ҳужумчи учун пул сарфлашга тайёр бўлса, иккинчи ўйинчи борасидаги келишув футболчиларнинг сотувига боғлиқ бўлади.
Сенегаллик 24 ёшли форвард ўтган мавсумни «Бавария»да ижара асосида ўтказди. Мюнхен клуби либосида 34 та ўйинда 11 та гол урди ва тўрт марта жамоадошларига ассистентлик қилди.

«Ювентус» интересуется Джексоном
Клуб «Ювентус» нацелен усилить состав с помощью нападающего «Челси» Николаса Джексона. Об этом сообщает журналист Джованни Альбанезе.
По данным источника, главный тренер "зебр" Лучано Спаллетти желает иметь в своём составе двух мощных форвардов.
Однако если туринский гранд готов потратиться на одного нападающего, то соглашение по второму игроку будет зависеть от продаж футболистов.
Сенегальский 24-летний форвард прошлый сезон провёл в аренде в "Баварии". В составе мюнхенского клуба он сыграл в 34 матчах, забил 11 голов и четыре раза ассистировал товарищам по команде.