«Фиорентина» Мойзе Кенни жамоада сақлаб қолмоқчи
«Фиорентина» клуби ҳужумчи Мойзе Кенни жамоада сақлаб қолмоқчи, Бу ҳақда клубга қайтган спорт директори Фабио Паратичи хабар берди.
Ҳужумчи ўтган мавсумда «Фиорентина» сафида саккизта гол уриб, жамоанинг рақиб дарвозасига энг кўп таҳдид солувчи ўйинчиси сифатида ўзини кўрсатди.
«Кен – «Фиорентина» ва Италия миллий жамоасининг бойлиги. Биз унга жуда боғланиб қолганмиз. Умид қиламанки, у бизнинг тўққизинчи рақамимиз бўлиб қолади», — дея Паратичининг сўзларидан иқтибос келтиради derbyderbyderby.it.
Эслатиб ўтамиз, «Фиорентина» ўтган мавсумни Италия А Серияси чемпионати турнир жадвалида 10-ўринда якунлаган эди.

Клуб «Фиорентина» хочет сохранить нападающего Мойзе Кенна в команде, об этом сообщил вернувшийся в клуб спортивный директор Фабио Паратичи.
Нападающий в прошлом сезоне забил восемь голов за «Фиорентину», став самым угрожающим игроком команды для ворот соперников.
«Кенн — это достояние «Фиорентины» и сборной Италии. Мы очень к нему привязаны. Надеюсь, он останется нашей девяткой», — цитирует Паратичи derbyderbyderby.it.
Напомним, «Фиорентина» завершила прошлый сезон на 10-м месте в турнирной таблице чемпионата Серии А Италии.