«Манчестер Сити» Энцо Марескани бош мураббий этиб тайинлаш йўлида «Челси» билан молиявий келишувга эришишга яқин турибди. Бу ҳақда Тhe Guardian нашри хабар берди.
Манбага кўра, Лондон клуби италиялик мутахассис учун товон пули талаб қилмоқда. «Челси» раҳбарияти Мареска ўтган мавсумда жамоа бош мураббийи сифатида ишлаётган пайтидаёқ «Манчестер Сити» билан музокаралар олиб борган деб ҳисобламоқда.
Шунингдек, «Челси»да бу ҳолатни тасдиқловчи етарлича далиллар борлиги айтилмоқда. Клуб ҳатто «Манчестер Сити» устидан Англия Премер-лигасига шикоят қилиш имкониятини ҳам кўриб чиққан.
Бироқ лондонликлар вазиятни кескинлаштириш ниятида эмас ва музокараларни давом эттирмоқда.
Ҳозирча энг эҳтимолий сценарий — «Манчестер Сити» томонидан «Челси»га 10 миллион фунт стерлингдан ортиқ миқдорда компенсация тўланиши ҳисобланмоқда.

«Манчестер Сити» находится на пороге достижения финансового соглашения с «Челси» в вопросе назначения Энцо Марески главным тренером. Об этом сообщает издание The Guardian.
По данным источника, лондонский клуб требует компенсацию за итальянского специалиста. Руководство «Челси» считает, что Мареска вёл переговоры с «Манчестер Сити» ещё в прошлом сезоне, когда работал главным тренером команды.
Также сообщается, что у «Челси» имеется достаточно доказательств, подтверждающих данный факт. Клуб даже рассматривал возможность подачи жалобы на «Манчестер Сити» в Английскую Премьер-лигу.
Однако лондонцы не намерены обострять ситуацию и продолжают переговоры.
На данный момент наиболее вероятный сценарий — выплата «Манчестер Сити» компенсации «Челси» в размере более 10 миллионов фунтов стерлингов.