Бразилиялик ҳужумчи гуруҳ босқичидаги барча баҳсларда энг яхши футболчи деб топилди.
Бразилия миллий жамоаси ҳужумчиси Винисиус Жуниор ЖЧ-2026 гуруҳ босқичида Криштиану Роналду қайд этган натижани такрорлади.
25 ёшли футболчи Шотландияга қарши баҳсда дубл қайд этди. У бундан олдин Гаитига қарши ўйинда гол ва ассист муаллифи бўлган, Марокаш дарвозасини ҳам бир бор ишғол қилганди.
Мadrid Zone маълумотига кўра, Винисиус 2010 йилдан буён Жаҳон чемпионатининг гуруҳ босқичидаги миллий жамоасининг учала баҳсида ҳам энг яхши футболчи деб топилган илк «Реал» вакилига айланди. Бунга қадар ушбу натижани фақат Криштиану Роналду қайд этганди.
Ҳозирда Винисиус ЖЧ-2026 тўпурарлар рўйхатида 4 та гол билан Килиан Мбаппе ва Эрлинг Ҳоланд билан иккинчи ўринни бўлишиб турибди. Пешқадам Лионел Месси ҳисобида эса 5 та гол бор.
Маълумот учун, Бразилия миллий жамоаси гуруҳ босқичини 7 очко билан биринчи ўринда якунлаб, плей-офф босқичига йўл олди. Винисиус эса турнирнинг энг яхши футболчиси ва энг яхши тўпурари бўлиш учун асосий даъвогарлардан бири саналмоқда.

Винисиус повторил 16-летний результат Роналду
Нападающий сборной Бразилии Винисиус Жуниор в групповом этапе ЧМ-2026 повторил результат, установленный Криштиану Роналду.
25-летний футболист оформил дубль в матче против Шотландии. До этого он отметился голом и ассистом в игре против Гаити, а также поразил ворота Марокко.
По данным Madrid Zone, Винисиус стал первым представителем "Реала" с 2010 года, который был признан лучшим игроком во всех трех матчах группового этапа чемпионата мира. До него это достижение было под силу только Криштиану Роналду.
На данный момент Винисиус делит второе место в списке бомбардиров ЧМ-2026 с Килианом Мбаппе и Эрлингом Холандом, имея на счету 4 гола. Лидирует Лионель Месси с 5 голами.
Для справки, сборная Бразилии завершила групповой этап на первом месте с 7 очками и вышла в плей-офф. Винисиус же является одним из главных претендентов на звание лучшего игрока и лучшего бомбардира турнира.