Бразилиялик собиқ ҳимоячи Роберто Карлос Серхио Агуэро билан суҳбатда «пентакампеонлар»ни Аргентина миллий жамоаси билан таққослади.
«Кел, ўтмишни унутайлик. Ҳозирги ҳолатга эътибор қаратайлик: сизлар — амалдаги жаҳон чемпионларисиз. Бразилия эса амалдаги жаҳон чемпиони бўлган Аргентинани мағлуб этиш учун янада кучайиши керак.
Менимча, ҳозир Аргентина Бразилиядан олдинда. Биринчидан, уларда узоқ вақтдан бери жамоа билан ишлаб келаётган мураббий бор (Лионел Скалони). Шунингдек, уларда жаҳон футболи ва бизнинг давримиз учун намуна бўлган Лионел Месси бор.
Агар Бразилия қўшишда давом этса, Жаҳон чемпионати финалигача етиб бориши мумкин. Шунча йиллардан кейин яна финалда ўйнаш мамлакатимиз учун жуда муҳим бўларди», — дейди Карлос.
Роберто Карлос: «Аргентина Бразилиядан кучли»
22 июн, 16:15
«Пентакампеонлар» собиқ ҳимоячиси аргентиналик Агуэро билан суҳбатда амалдаги чемпионларнинг устун жиҳатларини айтди.

Роберто Карлос: «Аргентина сильнее Бразилии»
Бывший защитник «пентакампеонов» в разговоре с аргентинцем Агуэро отметил преимущества действующих чемпионов.
Бывший бразильский защитник Роберто Карлос в беседе с Серхио Агуэро сравнил «пентакампеонов» с национальной сборной Аргентины.
«Давайте забудем о прошлом. Обратим внимание на текущее положение: вы — действующие чемпионы мира. Бразилия должна стать сильнее, чтобы победить нынешнего чемпиона мира Аргентину.
На мой взгляд, сейчас Аргентина впереди Бразилии. Во-первых, у них есть тренер (Лионель Скалони), который давно работает с командой. Также у них есть Лионель Месси, который является примером для мирового футбола и нашего времени.
Если Бразилия будет продолжать прибавлять, она может дойти до финала чемпионата мира. После стольких лет снова сыграть в финале было бы очень важно для нашей страны»,