Италиялик 67 ёшли спорт функционери, бизнесмен ва бошқарувчи сайловда овозларнинг 68,58 фоизини (343 084 овоз) қўлга киритиб, Жанкарло Абетени ортда қолдирди. Абете 29,17 фоиз овоз (145 936 овоз) тўплади, бюллетенларнинг 2,25 фоизи эса бўш қолдирилди.
Малаго 2013-2025 йиллар оралиғида Италия Миллий Олимпия қўмитаси (CONI) президенти лавозимида ишлаган. У 2019 йилдан буён Халқаро Олимпия қўмитаси (ХОҚ) аъзоси ҳисобланади ҳамда 2026 йилги қишки Олимпия ўйинларининг Милан ва Кортина-д’Ампеццодаги ташкилий қўмитаси раҳбари ҳисобланади.
Жованни сўнгги саккиз йил давомида FIGC'га раҳбарлик қилиб келган Габриэле Гравина ўрнини эгаллади. Эслатиб ўтамиз, Италия миллий жамоаси кетма-кет учта жаҳон чемпионатига йўлланма ололмади.

67-летний функционер победил на выборах с 68,58% голосов.
67-летний итальянский спортивный функционер, бизнесмен и управляющий набрал 68,58% голосов (343 084 голоса), опередив Джанкарло Абете. Абете набрал 29,17% голосов (145 936 голосов), а 2,25% бюллетеней были оставлены пустыми.
Малаго занимал должность президента Национального олимпийского комитета Италии (CONI) с 2013 по 2025 годы. С 2019 года он является членом Международного олимпийского комитета (МОК) и возглавляет организационный комитет зимних Олимпийских игр 2026 года в Милане и Кортина-д’Ампеццо.
Джованни сменил Габриэле Гравину, который руководил FIGC в последние восемь лет. Напомним, что сборная Италии не смогла квалифицироваться на три подряд чемпионата мира.